חלמיש מיטב המותגים לעיצוב הבית
03-5784070
ריצוף

כל מה שרציתם לדעת על התקנת אריחי קרמיקה וכמות האריחים שצריך לרכוש


מזל טוב בחרתם אריחי קרמיקה לבית. עכשיו מגיע שלב ההתקנה, וגם כאן יש לא מעט החלטות חשובות שיש לקבל, לפני שמתחילים בביצוע חיפוי לקירות או לרצפה: באיזו שיטה כדאי לרצף? האם להדביק את האריחים מעל רצפה קיימת או להסיר את הריצוף הקיים ולמעשה לרצף מחדש? כמה אריחים יש לקנות? במילים אחרות, יש לא מעט שאלות. בכתבה הבאה ננסה לתת לכם את כל התשובות.

התקנת אריחים בבית חדש

בבית חדש ההתקנה תמיד מלאה. נפריד בין ריצוף פנים לחוץ: בחוץ, יש להניח תשתית בטון, רצוי מוחלק, ומעליו ניתן להדביק את האריחים באופן ישיר. בריצוף פנים מקובל להניח שכבת חול עבה, בין 10-15 ס"מ של חול, ומעליו ליישם שכבת טיט עליה האריחים מודבקים. החול מאפשר ליצור פילוס ושיפועים. בנוסף, החול משמש כמבודד טרמי ואקוסטי.

התקנת אריחים בבית ישן

בבית שקיים בו ריצוף או חיפוי קירות, קיימות 2 אופציות להתקנה: לפרק את הריצוף או החיפויים הישנים ולהחליף אותם בחדשים, או להתקין על גבי ריצוף ישן. לכל החלטה שתקבלו יש השלכה על סוג האריחים שיש להזמין ועל כמותם.

פירוק והתקנה של אריחים

במידה שמדובר בבית בו כבר יש ריצוף קיים, השלב הראשון יהיה של הסרת הריצוף הקיים, ומשם השלמת השכבות הנחוצות לצורך התקנת ריצוף חדש. בין האריחים יש להשאיר מרווח למילוי ברובה, רצוי אקרילית. בחדרים רטובים יש להשתמש ברובה אפוקסית ורצוי למרוח אוטם רובה שקוף מעליה. הרווחים המומלצים על פי התקן בארץ לרובה, הם לפחות 2 מ"מ לרובה אקרילית, ו- 3 מ"מ לרובה אפוקסית בחדרי הרחצה.

אהבתם? צרו קשר:

הדבקת אריחים מעל ריצוף קיים

כאשר קיים כבר ריצוף בדירה, אפשרות נוספת היא הדבקת אריחים מעל הריצוף הקיים. ניתן ליישם שיטה זו רק במקרים מסוימים: כאשר מדובר באריחי קרמיקה דקים, כאשר האריחים הקיימים שלמים ויציבים, השיפועים, וכאשר הפילוס והצנרת מתחת תקינים. שיטה זו אומנם חוסכת זמן, כסף ולכלוך, אולם יש לה גם חסרונות. ראשית, גובה הרצפה משתנה ולכן יהיה צורך להתאים את אורך הדלתות לריצוף החדש. שנית, במקרה של נזקי צנרת – הסרת החיפוי הנוסף תארך זמן רב יותר ולבסוף – הדבקת האריחים מפחיתה את עמידות האריחים מפני נפילה קטנה יותר.

באילו אריחים אפשר להשתמש?

בפירוק והחלפה ניתן לבחור בכל סוג אריחים: אריחי קרמיקה מעוצבים, אריחים בגדלים או צורות ייחודיות ועוד. בהדבקה ניתן לבחור רק באריחים מדוקקים, המותאמים להדבקה על אריחים קיימים. יתרונות אריחי הקרמיקה המדוקקים הופכים אותם למבוקשים מאוד בחדרי האמבטיה והמטבחים.

ולשאלת מיליון הדולר- כמה אריחים יש לרכוש?

ככלל אצבע, נהוג להזמין כמות פחת של כ- 15%-20% יותר אריחים מהדרוש לריצוף וחיפוי השטח המיועד. האריחים הנותרים נועדו לשמש תחליף במקרה בו מספר אריחים נשברים במהלך ההתקנה, או במידה שיש להחליף אריח מאוחר יותר, למשל בתיקון צנרת – במיוחד כאשר מדובר על אריחי קרמיקה מעוצבים שזמינותם לא מובטחת בהמשך. כאשר התקנת האריחים מתבצעת בצורה אלכסונית, או כאשר גודל או צורת האריחים אינה סטנדרטית, כדאי להגדיל את מרווח הביטחון ולרכוש 25% יותר אריחים מהדרוש. לסיכום, ההחלטה באיזו דרך תתקינו את אריחי הקרמיקה אצלכם בבית, משפיעה על סוג האריחים שניתן לרכוש ועל כמות האריחים שיש להזמין. לכן, חשוב לתת את הדעת על ההתקנה, עוד לפני שתבחרו את אריחי הקרמיקה. רוצים לקבל טיפים נוספים על ההחלטות שיש לקבל לפני התקנת קרמיקה אצלכם בבית? היכנסו לסניף חלמיש הקרוב אליכם ונשמח להעניק לכם יעוץ מקצועי. בנוסף, תוכלו להתרשם ממגוון אריחי הקרמיקה בשלל דגמים, טקסטורות וצבעים שיעניקו לכם אין סוף רעיונות לעיצוב הבית. בהצלחה.


אהבתם? צרו קשר: