חלמיש מיטב המותגים לעיצוב הבית
03-5784070
למטבח

תכנון ועיצוב מטבח – טיפים ופרמטרים שכדאי ללכת עליהם


המטבח הוא ללא ספק לב-לבו של הבית המודרני, וזהו החלל שבו אנו עושים את השימוש היומיומי הרב. ביותר. מסיבה זו, חדר המטבח חייב להיות מזמין, אסתטי ופרקטי, כך שיהיה נעים לשהות בו לפרקי זמן ארוכים שבהם אנו מסדרים את הקניות, מבשלים ואף אוכלים. אז על אילו פרמטרים עיקריים יש לתת את הדעת בעת תכנון ועיצוב המטבח, כדי שתוכלו ליהנות מחלל שיענה על כל הפונקציות והצרכים שלכם? הכל בכתבה הבאה

החליטו על קו עיצובי אחיד

על מנת להפוך את תכנון ועיצוב המטבח לפרוצדורה פשוטה יחסית, יש להחליט תחילה על קו עיצובי אחיד – ורצוי כזה שמתכתב עם שאר עיצוב הבית. אם, למשל, הבית שלכם מעוצב בסגנון חמים ומכיל הרבה פריטי עץ, ייתכן כי מטבח המעוצב בסגנון כפרי יחמיא מאוד לעיצוב הבית וישלים אותו. אם, לעומת זאת, עיצוב הבית שלכם מתאפיין בקווים נקיים ובצבעים קרים ומתכתיים, ייתכן כי למטבח שלכם יתאים יותר עיצוב אורבני או מודרני. כך או כך, חשוב לזכור כי המטבח הוא חלק אינטגרלי מהבית, ולכן, עליו להתאים לשאר החללים בבית בנראות שלו, על מנת שלא להיראות "תלוש" מהם.

בחרו את החומרים בקפידה

בעת תכנון ועיצוב המטבח, אחד הדברים החשובים ביותר שיש לתת עליהם את הדעת הוא בחירת חומרים איכותיים וחזקים לאורך שנים, בדגש על חומרים המיועדים לחיפוי קיר והריצוף, סוגים שונים של קרמיקה ועוד.

קירוי קירות המטבח

לחיפוי הקירות יש תפקיד חשבו מאוד במטבח המודרני. מצד אחד, הם צריכים להיות חזקים ועמידים מפני מים ולכלוך, מצד שני הם צריכים לענות על צרכי העיצוב הנדרשים כיום במטבח. מסיבות אלה, אריחי הקרמיקה הם הפופולריים והמבוקשים ביותר, שכן אריחי הקרמיקה מתאפיינים בתחזוקה קלה ופשוטה, וידועים בחוזקם ועמידותם- וזאת בניגוד לצבע, זכוכית, אבן או עץ, הנוטים להיפגם עם הזמן. בנוסף, בחיפוי הקרמיקה ניתן לקדוח בקלות, כך שאם תרצו לתלות מדפים במטבח לא תתקלו בבעיה.

אהבתם? צרו קשר:

בחירה נכונה של ריצוף המטבח

העבודה במטבח מחייבת בחירה של ריצוף שנוח וקל לעבוד אתו ביום יום ונותן דגש לקריטריונים הבאים: עמידות למים- הריצוף חייב להתאים לסביבה רטובה המתלכלכת במהירות. לכן, חשוב לבחור בריצוף בעל כושר ספיגה נמוך. עמידות לשברים- חשוב לבחור בריצוף חזק ועמיד, כך שאם נשברת כוס או שנופל סיר על הרצפה, לא ייגרם נזק לאריחים. צבע- לרוב עדיף לבחור בריצוף בגוון כהה, המסתיר כתמים ולכלוכים הנופלים לרצפה. כאן המקום לציין ריצוף קרמיקה מסוג "אנטי סליפ" המשלב יופי, יוקרה ואווירה עם בטיחות שהיא חיונית במיוחד בסביבת עבודה רטובה.

קחו בחשבון גם את הפרטים הקטנים

זה לא סוד שהפרטים הקטנים, הם אלה שמרכיבים את התמונה הגדולה ועושים את כל ההבדל, הן בכל הקשור לפונקציונליות של המטבח והן בכל הקשור למראה שלו. פרזולים יפים, ארונות נסתרים, מסילות וכדומה, כולם יכולים לשדרג משמעותית את המטבח מכל בחינה אפשרית, ולהפוך אותו לא רק לנוח יותר, אלא גם להעניק לו מראה יותר הומוגני ומושקע. לקבלת רעיונות וטיפים נוספים לתכנון ועצוב המטבח, מומלץ להיכנס לאחד מסניפי חלמיש. כאן תוכלו לראות מקרוב מגוון עצום של דגמים, טקסטורות וצבעים. היועצים שלנו ישמחו לסייע לכם לבחור אריחי קרמיקה וריצוף, פרזולים ומבחר פרטים המתאימים לצרכי המטבח שלכם ולתקציב שלכם. בהצלחה.


אהבתם? צרו קשר: