חלמיש מיטב המותגים לעיצוב הבית
03-5784070
למטבח

ברז למטבח חמישה דברים שכדאי לזרום איתם


לשטוף, לנקות, לרחוץ, לנקות ואפילו לשתות מים באופן נוח. אין ספק כי הברז הוא אחד האביזרים החשובים ביותר במטבח העכשווי. בניגוד לימים עברו, כיום ניתן למצוא מגוון אדיר של ברזים בדגמים ובצבעים שונים. אז מה חשוב לדעת לפני שבוחרים ברז למטבח שלכם? הנה חמישה פרמטרים שחשוב לזרום איתם.

התאמה לכיור כיור וברז במטבח מתפקדים כצמד חמד. חשוב לדעת כי ברזים אינם מגיעים בגודל אחיד, אלא בגדלים משתנים, כך שהם יוכלו להתאים לכיורים בגדלים שונים. לכן, בעת בחירת ברזים לכיור המטבח, חשוב מאוד לקחת בחשבון את הגודל של הכיור. עבור כיורים גדולים, מן הסתם נבחר בברזים גדולים יותר, ואילו עבור כיורים קטנים, לרוב נעדיף ברזים קטנים, שיאפשרו לנו להשתמש בכיור בנוחות מקסימלית. גובה פרט לגודל הברז, חשוב מאוד גם להתאים את הגובה של הברז לאזור שבו אנו מתקינים אותו, בדגש על השיש והכיור. רכישה של ברזים גבוהים במיוחד, שהמרחק שלהם מהכיור גדול יחסית, עלולה ליצור מצב שבעת השימוש בברז, המים יותזו לכל עבר. לעומת זאת, ברזים נמוכים לא יאפשרו לנו להשתמש בכיור בצורה נוחה ויעילה.

אהבתם? צרו קשר:

החומרים שמהם עשוי הברז חשוב לזכור כי בראש ובראשונה, ברזים ממלאים פונקציות חשובות ובסיסיות במטבח – רחיצה ושטיפה. לכן, על הברזים להיות עשויים מחומרים עמידים ואיכותיים, על מנת שיוכלו לעמוד היטב בתנאי רטיבות, לחות ושימוש תכוף ותדיר. חומרים מהם עשויים החלקים הפנימיים של הברז ישפיעו על עמידותו וכמובן שהמחיר יעלה בהתאם. בנוסף, כיום ניתן למצוא ברזים המצוידים במגוון פטנטים ושדרוגים כגון: מניעת אבנית, ברז נשלף, חסכון במים או הפעלה ללא מגע יד אדם. מסיבה זו, יש לוודא שהברז עומד בדרישות של מכון התקנים הישראלי, שהוא מיוצר מחומרי גלם שאינם נשחקים בקלות וכמובן לבדוק לכמה שנים ניתן לקבל אחריות על הברז. התאמה לעיצוב המטבח ברזים אמנם ממלאים עבורנו צורך פונקציונלי, אך אין פירוש הדבר שהמראה שלהם צריך להיות בסיסי ו"משעמם". אם אתם מעוניינים ליצור חלל אסתטי והומוגני, חשוב גם להתאים את הברזים לעיצוב המטבח. כיום קיימים שלל ברזים מעוצבים למטבח, שמסייעים בשדרוג מראה המטבח ומקפיצים אותו. בעת בחירת ברזים מעוצבים למטבח, רצוי לקחת בחשבון את העיצוב הכללי של המטבח. עבור מטבחים בסגנון כפרי, למשל, לא נתאים ברזים בסגנון מודרני – ולהיפך. צבעוניות בשונה ממה שנהוג לחשוב, ברזים אינם מיוצרים רק בצבע כסוף. כיום ישנו מגוון רחב של ברזים מעוצבים למטבח בשלל צבעים, כמו למשל נחושת, זהב, שחור ואף צבעים פחות סטנדרטיים, כמו למשל אדום. אם המטבח שלכם מתאפיין בצבעוניות אחידה והומוגנית, ניתן להשתמש בברזים צבעוניים כדי להוסיף לו נגיעות של צבע. כיום ניתן למצוא ברזים בצבעים שונים, החל מניקל דרך צבעי נחושת וכלה בברז בעל צבע בולט כגון ברז שחור. כמובן שמומלץ להתאים את צבע הברז לסגנון המטבח שלכם. לרוב נבחר בברז בצבע ניקול, אולם למטבח בסגנון כפרי לרוב נוכל להתאים ברז בצבע נחושת, לעומת זאת למטבח בסגנון מינימליסטי עם קוים נקיים, יתאים יותר ברז בצבע בולט כמו שחור. לסיכום בחירה נכונה של ברז למטבח מאפשרת לא רק בחירה פרקטית לאורך שנים, אלא בחירה של תכשיט אמיתי. רוצים לקבל רעיונות נוספים לבחירת הברז למטבח שלכם? מומלץ להיכנס לאחד מסניפי חלמיש. כאן תוכלו לראות מקרוב מגוון עצום של דגמים וצבעים. בנוסף היועצים של חלמיש, ישמחו לסייע לכם ברז המתאים לצרכי המטבח שלכם ולתקציב שלכם.

אהבתם? צרו קשר: