חלמיש מיטב המותגים לעיצוב הבית
03-5784070
חדרי אמבטיה

אריחים לאמבטיה: כך תשדרגו את חדר האמבטיה שלכם


על אף שחדר האמבטיה הוא אחד החדרים המוצנעים יותר בבית, כלומר זה שלא בהכרח רואים במבט ראשוני, מדובר בכל זאת בחדר שכאשר הוא מעוצב כהלכה – הוא משדרג אוטומטית את מראה הבית כולו פלאים.

אחת הדרכים שבאמצעותן ניתן לשדרג את החדר הזה היא התקנת אריחים מעוצבים, שלא רק יהפכו אותו ליותר אסתטי, אלא גם ישמרו עליו מפני הלחות והרטיבות. אז כיצד תבחרו אריחים מעוצבים לחדר האמבטיה? הנה כמה פרמטרים שיסייעו לכם לצלוח את המשימה. לפני הכל: פונקציונליות אריחים לאמבטיה אמנם מוסיפים לא מעט חן למראה החדר, אך עם זאת, חשוב לזכור כי בראש ובראשונה הם משרתים מטרה פונקציונלית: הגנה על הקירות והרצפה מפני נזקים. מסיבה זו, בעת בחירת אריחי קרמיקה לחדר האמבטיה, חשוב מאוד לבחור באריחים עמידים בפני לחות, רטיבות ושינויי טמפרטורות. כאשר העניין נוגע לריצוף, חשוב לבחור באריחי קרמיקה שמתאפיינים בתכונות המונעות החלקה. טקסטורות ודוגמאות העיצוב של אריחי הקרמיקה יכול לסייע לנו ליצור מראה מהודק, אסתטי והרמוני יותר בחדר האמבטיה, שייצור אפקט אסתטי מרהיב ויגרום לו להיראות מושקע במיוחד. לצורך יצירת האפקט הזה, ניתן להשתמש במגוון של טקסטורות ודוגמאות, בהתאמה כמובן לעיצוב הקיים שבחדר. כך, למשל, אם החדר כולו מתאפיין בעיצוב "נקי" יותר, ניתן לבחור באריחים שמכילים דוגמא מיוחדת, שתסייע ב"שבירת" העיצוב ותיצור מעין טוויסט ייחודי. עבור חדרי אמבטיה המעוצבים בסגנון כפרי, ניתן לבחור באריחים בעיצוב עץ, שיגרמו לחדר להיראות אותנטי והומוגני יותר.

אהבתם? צרו קשר:

צבעוניות היא מילת המפתח בחדרים קטנים יחסית כמו חדר האמבטיה, לרוב נרצה להימנע משימוש במספר רב מדיי של צבעים, שכן צבעוניות רבה מדיי בחלל קטן עלולה ליצור מראה מבולגן. אריחים לאמבטיה יכולים למתן את הצבעוניות שקיימת ממילא בחדר הזה, או לחילופין, להוסיף מעט צבעוניות לחדרי אמבטיה לבנים, שמעוצבים בסגנון מינימלי. אם בחדר האמבטיה שלכם יש צבעים ואביזרים רבים, בחרו באריחי קרמיקה לחדר האמבטיה בגוון ניטרלי, כהה או בהיר. לעומת זאת, אם חדר האמבטיה נראה מעט "אנמי" וחסר צבע, תוכלו לבחור באריחים לאמבטיה בגוון פחות סטנדרטי, שייתנו לחדר מעין זריקת צבע מעניינת. בחרו נושא לעיצוב ישנם לא מעט אלמנטים טרנדיים בעולם חדרי אמבטיה מעוצבים, אך שילוב לא נכון או מוגזם של כל הטרנדים הללו יכול ליצור בדיוק את ההפך. בחדר האמבטיה מומלץ לבחור חיפוי וריצוף קרמיקה בצבעים בהירים ונקיים, במיוחד אם החלל קטן, מה שיעניק לחלל מראה יוקרתי מחד אך נעים ומזמין מנגד. חיפוי קרמיקה וריצוף בגווני שמנת או גווני אפור, בשילוב עץ יכולים לעבוד מצוין. אל סכמת הצבעים הללו תוכלו לצרף בשמחה אריחי קרמיקה שיוסיפו עניין בצבעים, בדוגמה המודפסת עליהם, או בטקסטורה שלהם. חשוב לזכור גם את ההיבט הפונקציונלי בעיצוב, וכך למשל, אם תבחרו להחליף אריחי רצפה, מעבר לעיצוב שבחרתם, זכרו לבחור אריחים מעט מחוספסים בעלי מרקם מונע החלקה.
בטיחות שכדאי ללכת עליה ריצוף קרמיקה נגד החלקה ( אנטי סליפ) הוא אחד הקריטריונים החשובים ביותר בבחירת אריחים לחדרים שעלולים להיות רטובים כגון חדרי אמבטיות . כאשר מדובר בשילוב של אנשים הולכים, וריצוף שעלול להיות רטוב – חשוב במיוחד לבחור בריצוף ייחודי המיועד למנוע החלקה. ריצוף קרמיקה אנטי סליפ המשלב את היופי, היוקרה והאווירה עם בטיחות שהיא חיונית במיוחד בבתים בהם יש ילדים קטנים או אנשים מבוגרים. רוצים לקבל אינסוף רעיונות לעיצוב חדר האמבטיה באמצעות חיפוי וריצוף קרמיקה? היכנסו לסניפי חלמיש, ובואו לראות מקרוב מגוון עצום של דגמים, טקסטורות וצבעים, שיעניקו לכם השראה לעצב את חדרי את חדרי האמבטיה שלכם.


אהבתם? צרו קשר: