חלמיש מיטב המותגים לעיצוב הבית
03-5784070
חדרי אמבטיה

חדרי אמבטיה מעוצבים – ארבעה טיפים שחשוב לדעת


שווה להקדיש טיפת מחשבה לחדר האמבטיה שלנו. אחרי הכל, אנחנו מבלים בחדר האמבטיה לא מעט שעות והוא בהחל יכול להיות אחראי על מצב הרוח שלנו; פתיחת יום בחדר אמבטיה עמוס ולא נוח, או סגירת היום בחדר אמבטיה משמים ולא מזמין, יכולות בהחלט לשנות את חווית הרחצה שלנו לרעה. בשל כך, לא חשובים רק השמפו, המרכך או המגבת, אלא גם עיצוב חדר האמבטיה - מחד שיהיה פונקציונלי, ומנגד מרגיע ומזמין. לשמחתנו, כיום יש לא מעט אפשרויות לשדרג את חדר האמבטיה שלנו באמצעות ריצוף וחיפוי קרמיקה ואביזרים לאמבטיה. הנה ארבעה טיפים ליצירת חדרי אמבטיה מעוצבים, שסייעו לכם לעשות מהפך בחדר האמבטיה בקלות ובנוחות.

טיפ מס' 1 – בחרו נושא לעיצוב

ישנם לא מעט אלמנטים טרנדיים בעולם חדרי אמבטיה מעוצבים, אך שילוב לא נכון או מוגזם של כל הטרנדים הללו יכול ליצור בדיוק את ההפך. בחדר האמבטיה מומלץ לבחור חיפוי וריצוף קרמיקה בצבעים בהירים ונקיים, במיוחד אם החלל קטן, מה שיעניק לחלל מראה יוקרתי מחד אך נעים ומזמין מנגד. חיפוי קרמיקה וריצוף בגווני שמנת או גווני אפור, בשילוב עץ יכולים לעבוד מצוין. אל סכמת הצבעים הללו תוכלו לצרף בשמחה אריחי קרמיקה שיוסיפו עניין בצבעים, בדוגמה המודפסת עליהם, או בטקסטורה שלהם. חשוב לזכור גם את ההיבט הפונקציונלי בעיצוב, וכך למשל, אם תבחרו להחליף אריחי רצפה, מעבר לעיצוב שבחרתם, זכרו לבחור אריחים מעט מחוספסים בעלי מרקם מונע החלקה.

אהבתם? צרו קשר:

טיפ מס' 2 – אל תפחדו לשלב צמחיה

אולי שילוב צמחיה בחדר האמבטיה לא היה האינסטינקט הראשוני שלכם, אך למעשה יש לכך כמה יתרונות, מעבר להיבט העיצובי. צמחים אוהבי לחות פורחי בחדר האמבטיה משום שמדובר בחדר לח במיוחד, ולכן אפילו אלו מכם שנוטים לחסל צמחים בקלות יצליחו לשמור עליהם משגשגים. בנוסף, ידוע כי לצמחיה יש השפעה מרגיעה על הנפש, וכמובן – הם מוסיפים יופי וחן לכל חלל. אז איך מבצעים זאת בפועל? בחרו צמחים כמו סנסיווריה, שעוונית ושרך בוסטון שיתאימו מאוד לחדרי אמבטיה מעוצבים. זכרו שלא להשאיר צמח לגדול לבד ומומלץ לצמד צמחים בזוגות, לפחות. לבסוף, חשוב כמובן לבחון את כמות האור הטבעי הנכנס לחלל כדי להתאים אותו לצמח המבוקש. את הסנסיווריה למשל, אפשר לשכוח כמעט לחלוטין, משום שהוא לא זקוק לאור או להשקיה מרובה.

טיפ מס' 3 – חלוקה נכונה

חדרי אמבטיה מעוצבים הם חדרי אמבטיה מסודרים וזהו כנראה הכלל החשוב ביותר בתוכן זה. כשהשמפו יושב מעל הנרות, ולידו מגבת, נוזל כביסה וגיגית – כל הצמחייה שבעולם לא תעזור. חלקו את חדר האמבטיה שלכם לאזורים והעזרו בריהוט משלים. בארונית קטנה הניחו את כל דברי הרחצה, בארונית נפרדת הניחו את כל דברי הכביסה, צרו אזור נפרד לחומרי הניקוי והקפידו לשמור על הסדר באזורים הללו למראה מסודר ונקי.

טיפ 4 – אל תשכחו את הבטיחות

עיצוב האמבטיה הוא כמובן חשוב, אך להשלמת מראה אריחי הקרמיקה באמבטיה חשוב לשלב גם ריצוף קרמיקה נגד החלקה ( אנטי סליפ). הטיפ הזה חשוב ביחוד לחדרי אמבטיה בבתים בהם גרים אנשים מבוגרים או בתים בהם גרים ילדים. ריצוף קרמיקה נגד החלקה. דואג שהמשטח העליון של האריחים יחזיק את הרגל היטב וימנע החלקות. רוצים לקבל אינסוף רעיונות לעיצוב חדר האמבטיה באמצעות חיפוי וריצוף קרמיקה, אביזרים וארונות ללדר האמבטיה? היכנסו לסניפי חלמיש, ובואו לראות מקרוב מגוון עצום של דגמים, טקסטורות וצבעים, שיעניקו לכם השראה לעצב את חדרי את חדרי האמבטיה שלכם.


אהבתם? צרו קשר: