חלמיש מיטב המותגים לעיצוב הבית
03-5784070
ריצוף

כיצד נבחר את אריחי הקרמיקה האידיאליים לחדר האמבטיה?זוכרים את הימים בהם היינו מתלהבים מחדרי הרחצה המושקעים בחדרי מלון? היום חדרי אמבטיה מעוצבים הם כבר חלק בלתי נפרד מבתים רבים בישראל. אחד הכוכבים הבולטים בחדרי האמבטיה הוא אריח הקרמיקה, ולא בכדי. אריחי קרמיקה איכותיים, לרוב יהיו עמידים בפני טמפרטורות קיצוניות, רטיבות ושחיקה – עניין אשר הופך אותם לאידיאליים לחדר האמבטיה. אז כיצד נבחר אריחי קרמיקה לחדר האמבטיה? לפניכם מספר דגשים שכדאי לתת עליהם את הדעת.

פרקטיות היא מילת המפתח

בבואנו לבחור אריחי קרמיקה לחדר האמבטיה, הדבר הראשון והחשוב ביותר שעלינו לקחת בחשבון הוא הפרקטיות של האריחים. ויש לכך סיבות טובת. חדר האמבטיה מתאפיין ברטיבות ובטמפרטורות משתנות, וכמו כן, הוא חשוף למגוון של חומרים שונים (כמו למשל חומרי ניקוי, סבונים ועוד), לכן חשוב מאוד לבחור באריחים שמתאפיינים בתחזוקה נוחה וקלה – כלומר כאלה שקל לנקות אותם, שאינם רגישים במיוחד לחומרים ושלא צוברים במהירות כתמים.

צבעוניות ודוגמאות

כיום קיים מבחר עצום של אריחי קרמיקה לחדר האמבטיה, אשר נבדלים ביניהם בגודל, בגוון, בטקסטורה ואף בצורה שלהם. על מנת שלא להתבלבל מהשפע העצום הזה, יש לתת את הדעת על כלל מפתח בסיסי ביותר: התאמת אריחי קרמיקה לחדר האמבטיה ולעיצוב שלו. במילים אחרות, אם חדר האמבטיה מתאפיין במראה מודרני ו"נקי", למשל, רצוי לבחור באריחי קרמיקה שמתכתבים עם המראה הזה ומחמיאים לו בכל הפרמטרים האפשריים: הצבעוניות, הגודל ועוד. לעומת זאת, אם חדר האמבטיה מתאפיין במראה אחיד ו"משעמם", ניתן לשדרג אותו באמצעות אריחי קרמיקה שמכילים דוגמאות ייחודיות, גוון בולט, טקסטורה מעניינת ועוד.

תקציב לעומת איכות

המחיר של אריחי קרמיקה למטבח עשוי להשתנות מהותית בין אריח כזה לאחר, ולהיות תלוי לא רק בעיצוב ובמראה של האריח, אלא גם באיכות שלו. חשוב להבין כי אריחי קרמיקה זולים במיוחד, שלא בהכרח עונים על הפונקציות שאנו זקוקים להן בחדר האמבטיה – כמו למשל עמידות בפני טמפרטורות קיצוניות או תחזוקה קלה – עשויים לעשות לנו יותר נזק מתועלת, גם בגזרה הכלכלית.

גודל אריחי קרמיקה

בכל הנוגע לריצוף חדר האמבטיה, כמעט כל גודל של אריח יכול להתאים, אך הטרנד הרווח כיום הוא להישאר על אריחים ממוצעים בגודל של 40X40. אם בורכתם בחדר אמבטיה רחב ידיים ותרצו לשוות לו מראה יוקרתי במיוחד, תוכלו לבחור באריחים בכל גודל שתרצו, על מנת ליצור תחושה פתוחה ורחבה יותר. בעבר, נהוג היה לחפות את חדר האמבטיה באריחים בהירים בצבע אחיד, אבל כיום, ניתן לשלב דוגמאות של אריחים באינסוף צורות וצבעים, שייצרו מעין שטיחי רצפה צבעוניים שזורקים צבע ושוברים את המראה האחיד.

אהבתם? צרו קשר:

טרנדים עיצוביים

בתחום אריחי הקרמיקה ניתן להבחין היום במספר מגמות עיצוביות בולטות המביאות איתן חידושים מרתקים לבית: שימוש באריחי קרמיקה מדוקקים - הכוונה לאריחים דקים במיוחד, שניתן להדביקם על אריחים קיימים לקבלת מראה עיצובי אחיד וייחודי. למרות עוביים הדק של אריחי הקרמיקה, הם מצטיינים בעמידות גבוהה. אריחי קרמיקה דמויי בטון - המראה התעשייתי הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות ועושה מעבר משימוש רק במבנים תעשייתיים או מסחריים, לכיוון הבניה הפרטית, מדירות קבלן ועד בתים פרטיים. המראה המחוספס או כביכול לא מלוטש של אריחי הבטון או דמויי הבטון, הפך בשנים האחרונות לטרנד מוביל אצל אדריכלים ומעצבי פנים אריחי קרמיקה באפקט תלת ממד (D 3) - אריחי קרמיקה המיוצרים בשיטות חדשות, המצטיינים באפקט ויזואלי ייחודי באמצעות משחקי אור וצל או של צורות גיאומטריות. חיפוי הקיר באמצעות אריחי תלת ממד מקרמיקה.

בטיחות

חדרי אמבטיה בבתים יכולים להיות מסוכנים לאנשים מבוגרים או לילדים שאינם נוטים להיזהר בשל הרטיבות. לכן מומלץ לדאוג לריצוף קרמיקה נגד החלקה ( אנטי סליפ). ריצוף שכזה דואג שהמשטח העליון של האריחים יחזיק את הרגל היטב וימנע החלקות. לסיכום, בבואנו לבחור אריחי קרמיקה למטבח, חשוב לבחור באריחים איכותיים ופונקציונליים, שישרתו אותנו למשך שנים רבות וימנעו מאיתנו את הצורך להחליף את האריחים בשנית לאחר תקופת זמן קצרה. אין פירוש הדבר שעלינו לבחור דווקא באריחים היקרים ביותר בשוק, אך עם זאת, חשוב לוודא שמדובר באריחים האיכותיים ביותר שהתקציב מאפשר. רוצים לראות במו עיניכם את החידושים האחרונים בעולם חיפוי הקיר לחדרי האמבטיות? היכנסו לסניפי חלמיש, ובואו לראות מקרוב מגוון עצום של דגמים, טקסטורות וצבעים.


אהבתם? צרו קשר: