חלמיש מיטב המותגים לעיצוב הבית
03-5784070
ריצוף

ריצוף קרמיקה נגד החלקה - בטיחות ועיצוב הולכים יד ביד


ריצוף קרמיקה נגד החלקה ( אנטי סליפ) הוא אחד הקריטריונים החשובים ביותר בבחירת אריחים לחדרים שעלולים להיות רטובים כגון חדרי אמבטיות, מטבחים או בריצוף חוץ. כאשר מדובר בשילוב של אנשים הולכים, וריצוף שעלול להיות רטוב – חשוב במיוחד לבחור בריצוף ייחודי המיועד למנוע החלקה. ריצוף קרמיקה אנטי סליפ המשלב את היופי, היוקרה והאווירה עם בטיחות שהיא חיונית במיוחד בבתים בהם יש ילדים קטנים או אנשים מבוגרים.

קרמיקה למניעת החלקה
בחירת הקרמיקה הינה חשובה במיוחד כאשר מדברים על חדרים רטובים. כיום מרבית האריחים המשמשים לריצוף הבית ואף מחוץ לבית הם אריחי גרניט פורצלן. אריחי גרניט פורצלן התפתחו אמנם מאריחי הקרמיקה אך התקדמות טכנולוגית הקפיצה אותם מבחינת טיב. לעומת אריחי קרמיקה שאינם עשויים מפורצלן – האחרונים עמידים יותר מפני שחיקה ולפגעי מזג האויר, חדירים פחות למים וניתן להגיע בהם לדיוק רב בכל הנוגע לחיתוך וצביעה. הם מגיעים במגוון גימורים גדול כמבריקים, מט או לפטו ואף יכולים לדמות משטחים שונים כגון אבן טבעית, עץ, שיש, פרקט ואפילו בד.

ריצוף לבית לחדרים לחים
ריצוף קרמיקה נגד החלקה חיוני במקרה שמדובר בחדרים רטובים – במיוחד בבתים שנפילה עלולה להסתיים בכי רע כגון בתים בהם גרים אנשים מבוגרים או בתים בהם גרים ילדים שאינם נוטים להיזהר בהליכה. חדר אחד שבו חובה להתקין ריצוף קרמיקה נגד החלקה הוא חדר האמבטיה. בין אם מדובר בהתזה מהטוש, התזת מים כתוצאה ממשחק ילדים באמבט, או פשוט יציאה ממקלחת ברגליים רטובות, מדובר במתכון לנפילה ופציעה, אלא אם כן דואגים לריצוף קרמיקה נגד החלקה. ריצוף שכזה דואג שהמשטח העליון של האריחים יחזיק את הרגל היטב וימנע החלקות.

חדר האמבטיה אינו החדר היחיד שנוטה להתרטב, גם אם הוא העיקרי. במידה ומדובר במטבח פעיל – תמיד יקרה המצב בו יהיו דברים שישפכו על הרצפה – נתזים מהברז, מרחיצת הכלים, נוזלים שמטפטפים מכלים, זליגה של נוזלים רותחים מהסיר. הסיכוי לנפילה במטבח הוא גבוה, לעתים אף יותר מחדרי האמבטיות במידה והנוזל שנשפך הוא שומני. מסיבות אלה כדאי לשקול קרמיקה נגד החלקה גם בריצוף חדר זה בבית. המגוון העצום הקיים כיום מאפשר אפילו ריצוף קרמיקה נגד החלקה בגימור מבריק, כך שכמעט ואין הגבלה ביכולת לקבל את העיצוב המדויק עבורכם מבלי להתפשר על הבטיחות.

אהבתם? צרו קשר:

ריצוף חוץ
אם בתוך הבית יש חדרים מועדים יותר מאחרים להיות רטובים, הרי שהשאלה בריצוף חוץ היא איזה אזור אינו מועד לרטיבות? אזור התוחם בריכה פרטית – הרי וודאי שהוא יהיה רטוב חלק ניכר מהזמן אך גם שבילי הגינה, או ריצוף גגות ומרפסות יהיה חשוף תדיר לרטיבות אם בשל השקיה או בשל גשמי החורף. ריצוף חוץ נגד החלקה ידאג לבטיחות הדיירים, וכיוון שניתן היום לקבל ריצוף גרניט פורצלן נגד החלקה במגוון רחב מאד של גוונים אין שום סיבה להתפשר על הבטיחות. ריצוף גרניט פורצלן מגיע במגוון רחב של גדלים, צורות וסוגי גימור שונים: דמוי אבן טבעית, דמוי שיש או אפילו דמוי פרקט, דגמים מבוקשים מאד לריצוף נגד החלקה במרפסות, דקים, גגות וסביב בריכות.

רוצים לראות במו עיניכם ריצוף קרמיקה נגד החלקה? היכנסו לסניפי חלמיש, ובואו לראות מקרוב מגוון עצום של דגמים וטקסטורות, שיאפשרו לכם ליהנות גם מעיצוב וגם בטיחות.


אהבתם? צרו קשר: