חלמיש מיטב המותגים לעיצוב הבית
03-5784070
ריצוף

אריחי קרמיקה בגימורים שונים שחשוב שתכירו


עולם חיפוי הקירות והריצוף משתנה ומתחדש ללא הרף. ומה הפלא? חיפוי קירות וריצוף הם אלמנטים שתופסים חלק גדול מכלל השטח המעוצב, ולכן הם בעלי השפעה רבה על הייחוד והטון העיצובי של השיפוץ והחדרים המחופים. כיום, טכנולוגיות חדשות מאפשרות ייצור מדויק של אריחים במגוון גדול של צבעים, טקסטורות, צורות ושלל גימורים. ישנם סוגי גימור המקובלים יותר לשימושים מסוימים: אריחים מזוגגים, לדוגמה, מתאימים יותר לחיפוי קירות ופחות לרצפות. רצפות נשחקות יותר מחד ורגישות יותר לשברים אך יתרון הזיגוג הוא עמידות היתר מפני כתמים וספיגת נוזלים. גימור מט מתאים יותר לשטחים ציבוריים שנמצאים בשימוש רב וכדומה

סוגי אריחי קרמיקה
אריחי גרניט פורצלן מגיעים כאריחים גוף מלא, "פול בודי" או כאריחים מזוגגים. באריחים גוף מלא, האריח כולו עשוי מחומר אחד ללא זיגוג. הצבע קיים לכל עומק האריח ואלו עמידים וחזקים יותר מאריחי קרמיקה מזוגגים. יתרון לאריחי קרמיקה פול בודי הוא היכולת ללטש אותם: שיוף מינימאלי מהשכבה החיצונית לא יפגע בצבע האריח ותחדש את המראה שלו. על מנת להשיג איטום של משטחים מחופים או מרוצפים באריחי גרניט פורצלן פול בודי יש להשתמש בסילר הנמרח על המרצפות ולחדש אותו מדי פעם. נהוג להשתמש באריחי קרמיקה כאלו לאזורי חוץ המועדים לתעבורה ושחיקה רבה.

סוג נוסף של אריחי גרניט פורצלן הם אריחי מזוגגים. כאן יש שכבת בסיס, "ביסקוויט" ומעליה שכבה או מספר שכבות של גלזורה – אבקת זכוכית. אריחי פול בודי נשרפים בחום מאד גבוה פעם אחת, דבר אשר מקנה להם עמידות רבה. אריחים קרמיקה מזוגגים נשרפים פעמיים – הפעם השנייה לאחר יישום שכבות הזיגוג. השריפה השנייה היא לזמן קצר יותר. אריחים אלו עמידים פחות מאריחי פול בודי והם מיועדים בעיקר לריצוף וחיפוי של בתים ודירות פרטיים.

אהבתם? צרו קשר:


סוגי הגימור באריחי גרניט פורצלן
אריחים מזוגגים יכולים להגיע במספר גימורים שהמקובלים שבהם הם מט, מבריק או לפטו. גימור מט באריחי גרניט פורצלן הוא גימור המתאים לריצוף, במיוחד באזורים רטובים כחדרי אמבטיות ומטבחים. גימור מט אינו כולל ליטוש אבקת הזכוכית לאחר השריפה והוא מקנה אוירה יותר רגועה ושקטה. אמנם לא קל לנקותו כמו גימור מבריק אבל גם צריך לנקותו פחות כי הלכלוך על גימור מט אינו בולט כמו על גימור מבריק שם כל טביעת אצבע או אבק נראים בבירור והוא מועד פחות להחלקה.

גימור מבריק באריחי קרמיקה הוא גימור שבו מתקבל מראה מבריק מאד של האריחים, מחזיר אור. מכיוון שאריחים מבריקים אינם אריחי אנטי סליפ, רצוי לא לתכנן עליהם כריצוף בחדרי אמבטיות. מצד שני, גימור מבריק מתאים במיוחד לחיפוי קירות בחדרי אמבטיות או מעל הכיור במטבח. הגימור המבריק הופך את האריחים לקלים במיוחד לניקוי, גם אם מחליקים יותר. חיפוי קירות בגימור מבריק מוצלח במיוחד לחדרים קטנים כיוון שאפקט החזרת האור יכול ליצור אשליית מרחב נדרשת לחדרים קטנים. התחושה שגימור מבריק יוצר היא של יוקרה. גימור לפטו הוא אמצע הדרך בין גימור מט למבריק. הליטוש מקנה לו מראה מבריק אך מראה זה משולב כ"טיפות" מעל בסיס מט. כאן, ניתן לקבל את יתרון הריצוף ה"מט" ולמנוע החלקה ולצד זה לקבל הקלות בניקוי.

רוצים להכיר מקרוב אריחי קרמיקה שכדאי להכיר? היכנסו לסניפי חלמיש, ובואו לראות מגוון עצום של דגמים, טקסטורות וצבעים, שלא ישאירו אתכם אדישים. אחרי הכל, אנחנו כאן, כדי להיות הראשונים לחדש לכם.


אהבתם? צרו קשר: