חלמיש מיטב המותגים לעיצוב הבית
03-5784070
חדרי אמבטיה

זרם של טיפים מעוצבים לחדר האמבטיהבשנים האחרונות עיצוב חלל האמבטיה תופס מקום חשוב בבתים בישראל. ומה הפלא - זהו המקום שאליו נכנסים כדי להירגע בתחילתו של יום, להתכונן לקראת יום חדש, או לחלופין לסיים את היום במקלחת מפנקת. בין אם בני הבית יהיו מודעים לכך ובין אם לא, לחדר האמבטיה יש משמעות רבה במעברי היום השונים, ועל כן חשוב להקדיש לפונקציה הייחודית הזו את תשומת הלב הראויה לה. אז איך ליצורחדר אמבטיה מעוצב כך שיהיה מזמין ומותאם במדויק לצרכים המשפחתיים שלכם? קבלו כמה טיפים מחלמיש.

אחסון

אם חדר האמבטיה שלכם גדול יחסית, תוכלו לנצל זאת להתקנת ארונות אמבטיה מעוצבים – אך זכרו כי עודף בפריטי רחצה וטיפוח עלול לגרום לבלבול ולעומס מיותר, אפילו אם הם יאוחסנו בצורה חכמה. לכן, מומלץ לבחור את הפריטים הבודדים האהובים עליכם, ולהיפטר ממה שלא השתמשתם בו מעולם. באשר לאחסון עצמו, כדי לשוות לאמבטיה מראה כפרי ונעים תוכלו להשעין על הקיר ארון עץ מלוכסן שחציו פונקציונלי וחציו דקורטיבי (ועשוי מחומרים המותאמים לתנאי חדר האמבטיה), או לחלופין להוסיף ארון בד תלוי המחולק לנישות, בצורת כוורת או טור מחולק לריבועים – ובלבד שהבד יהיה נושם ולא יצבור רטיבות. אם אין פתחי אוורור בחדר, כדאי לשקול את אחסון המגבות בו מאותה סיבה, או לכל הפחות לכבס אותן לעתים קרובות בחום של 90 מעלות, גם אם לא נעשה בהן שימוש כלל.

צבעים

כדאי להקפיד על שילובם של צבעים ניטרליים ככל האפשר בחדר האמבטיה, אך מנגד לא ליצור עיצוב אנמי וחסר חיות. לכן כדי לשלב את הצבעים בחלל בצורה נכונה, תוכלו להתקין אריחים בודדים של קרמיקה לאמבטיה בצבעים או בעיטורים מיוחדים, ובמקומות רנדומליים בקירות וברצפה. במידה ואינכם יכולים לשנות או להתקין חיפוי קיר לחדר האמבטיה, תוכלו להוסיף פרטי טקסטיל צבעוניים בחלל: שטיחונים, וילון אמבטיה ווילונות לחלונות בעלי אותו גוון דומיננטי (כאן בהחלט מותר לבחור בצבע נועז לבחירתכם). בהתאמה, נסו לעצב גם את האלמנטים האחרים בחדר על פי אותו צבע נושא.

אהבתם? צרו קשר:

תאורה

על התאורה בחדר האמבטיה להיות כמה שיותר טבעית. אם ניתן, הגדילו את החלונות בחדר (ובבית בכלל) והקפידו גם לפתוח אותם לעתים קרובות – לצורך אוורור וזרימת אוויר. אם אתם מתגוררים בשכנות צפופה לבניינים אחרים, תוכלו לעצב את הזכוכית כך שתהיה חלבית, להוסיף לה עיטורים צבעוניים או אפילו להתקין מעל לחלון וילון פסים בהיר. במידה ואין באפשרותכם להגדיל את החלונות, התקינו מנורת לד שקועה בתקרה המדמה חלון עם תאורת שמש טבעית. לבסוף, הקפידו להתקין באזור המראה תאורת לד נוספת, המותאמת בלעדית לאיפור. דקורציה

לבסוף, מומלץ להוסיף פריטים שישרו אווירה נעימה על החלל: עציצים ירוקים (התואמים כמובן את תנאי הלחות הייחודיים לחלל זה), צמחים יבשים בגווני צהוב, או אפילו צמחים מלאכותיים אם אינכם רוצים להסתכן בהזנחה מצדכם. בנוסף, ניתן ורצוי להוסיף תמונות ברחבי החדר – של נופים, או לחלופין של אלמנטים המתכתבים עם חדר האמבטיה: בועות אבסטרקטיות, חלון מלא אדים, פריטי וינטג' כמו ברזים לאמבטיה בסגנון עתיק ועוד ועוד. כמו כן, אם באפשרותכם לשנות פריטים פונקציונליים ולהוסיף להם טאצ' עיצובי ייחודי – כמו הפיכת מקלחון מרובע לצורת מקלחון מעוגל למשל, תתפלאו לגלות כמה שונה יכול חלל שלם להיראות בזכות שינוי אחד קטן בלבד. אם יש בחדר מכשירים גדולים וחשופים, חוטי חשמל או אזורי שירות הנגלים לעין, תוכלו לבחור פריטים דקורטיביים בגדלים ייעודיים – שאותם תבחרו במיוחד כדי להסתיר את אותם אזורים.


אהבתם? צרו קשר: