חלמיש מיטב המותגים לעיצוב הבית
03-5784070
למטבח

כך תרצפו את המטבח


בחירת הריצוף למטבח הינה החלטה משמעותית ובעלת השפעה גדולה על איכות החיים בבית. הפעילות האינטנסיבית במטבח, בו מבשלים, אופים, מארחים ומנקים, והשימוש הרב שעושים בו כל דיירי הבית, חייבים להלקח בחשבון כאשר בוחרים ריצוף. כמה טיפים שיהפכו את הבחירה שלכם לנכונה יותר


המטבח הוא לב הבית, האזור הפעיל ביותר במשך כל שעות היממה. במטבח אנחנו מבשלים, אופים, מנקים וסועדים, מתכנסים בסופו של יום ומספרים זה לזו חוויות. מגוון הפעולות שמתבצעות במטבח חייב להלקח בחשבון כאשר בוחרים ריצוף וחיפוי קירות פנים. לבחירות אלה משמעות עיצובית והשפעה על מראה החלל, אבל אסור לשכוח את ההיבט הפרקטי והפונקציונלי שלהן.

רצפת המטבח הפעיל יכולה להתלכלך, וכדאי להתחשב במספר גורמים כשאנו בוחרים ריצוף. בגלל שהמטבח הוא חלל עתיר פריטים ומכשירים, מומלץ לא ליצור עומס גם בריצוף, ולהעדיף ריצוף בגוונים שקטים ובטקסטורות רגועות. מי שבחר במטבח במראה נקי קווים ויודע שאצלו תמיד מסודר, יכול להעדיף ריצוף צבעוני.
זכרו שלכלוך נראה בולט יותר על גבי משטח בהיר או כהה במיוחד. גם צבע אחיד או גימור מבריק מתאימים פחות. מצד שני, לא צריך להיות זהירים מדי. הקפידו לבחור גוונים שונים לרצוף ולארונות, שייצרו ביחד איזון הרמוני לחלל.

הריצוף וחיפוי הקיר מתפקדים כבד הקנבס עבור הצייר. לכן מומלץ לבחור אותם כבר בשלב תכנון הארונות, ולהתייחס למטבח בצורה הוליסטית שתכלול את כל היבטיו. מי שבחר מטבח במראה מודרני נקי קווים, יכול להרשות לעצמו חופש יצירתי גדול יותר בבחירת הריצוף. דלתות הארונות נטולות המסגרת, והשימוש המועט בפרזול ובאביזרים משלימים, יוצרים במטבחים בעלי מראה מודרני, חלל נקי ואולי אף סטרילי. ריצוף וחיפוי מתאימים יכולים להוסיף למטבח ממד של חום וחיים.

אהבתם? צרו קשר:


מי שהעדיף את הסגנון הכפרי ללב הבית שלו, בחר ארונות בצבע עץ או בגווני שמנת למיניהם, שמשמשים מצע נוח להצגת סירים, מוצרי חשמל וחומרי מזון צבעוניים ועשירים בטקסטורות. הסגנון הכפרי בעיצוב המטבח הינו סגנון חם ומסוגנן, עשיר בידיות ובאביזרים משלימים כמו מתלים לסירים ולכלי עבודה. במקרה כזה, מומלץ לבחור בחיפוי קיר ובריצוף שיהיו בגוונים חיוורים יחסית ומחומרים בטקסטורות חלקות. במטבח כפרי מתאים מאוד לחפות את הקיר באריחי פסיפס, למשל, שמוסיפים עומק ועניין.

בבחירת הריצוף למטבח כפרי, אנו ממליצים לבחור בריצוף גרניט פורצלן שהוא פרקטי ונוח לחיים. כדאי להעדיף גוונים שקטים שלא יתנגשו עם העומס הרב הקיים, בדרך כלל, בעיצוב מטבחים מסוג זה. אריחי הגרניט פורצלן מתאימים במיוחד למטבחים, משום שהם מאפשרים לשמור על הניקיון והם עמידים וחזקים במיוחד.

גם אריחים מאבן צפחה יכולים להתאים למטבח. הם בעלי מראה של אבן טבעית ומתאימים למי שמחפש מראה נקי.


קישורים:
חלמיש-למטבח
חיפוי למטבח
ברזים למטבח


אהבתם? צרו קשר: