חלמיש מיטב המותגים לעיצוב הבית
03-5784070
עיצוב פנים ואדריכלות

טיפים בעיצוב פנים


תכנון נכון ותחקיר מקיף יהפכו את חווית הבניה או השיפוץ שלכם נעימה, יפחיתו מפחי נפש ויובילו לתוצאה הטובה ביותר. איך מעצבים חלל שמעורר רצון להשאר בו ומייצר קריאות התפעלות בקרב המבקרים. ארבעה כללי יסוד להצלחה


יש דירות ובתים שנכנסים אליהם והמילה הראשונה שעולה בראש היא "וואו". מול העיניים נפתח חלל עם אווירה ועיצוב פנים שמעוררים בנו רצון לשחזר. לעומת זאת, יש דירות, שגם בהן הושקעו מחשבה, מאמץ וכסף, ובכל זאת, הן לא מעוררות בנו את אותה תגובה מלאת השראה. איך זה קורה? מה יוצר את ההבדל? רגע לפני שאתם מתחילים את עיצוב הבית, כדאי לעצור לתכנון מקדים, לבחור את סוג האווירה והמראה שתרצו להשיג ולהבין איך, בעזרת התייחסות לפרטים, עושים את זה.

תכננו מראש

הפרידו בין החלומות לבין המציאות. לכל משפץ או בונה יש בראש תמונה של בית החלומות שלו. לא תמיד אפשר להגשים את החלום, אם מבעיית תקציב, חוקי בניה עירוניים או שאולי תנאי השטח פשוט לא מאפשרים זאת. בדקו את שני הפרמטרים האלה, החלום ותנאי המציאות, ותכננו את החלל שלכם בהתאם להם. כך תמנעו מעצמכם מפח נפש ותחושת תסכול ואכזבה.

תכנון החלל

נסו ליצור חללים פתוחים, שיגרמו לתחושת מרחב וזרימת אנרגיה. הכלל הזה עובד בבית שמשתרע על פני 300 מטרים רבועים, וגם בדירת 80 מטרים רבועים. את ההפרדה המתבקשת בין פינות שונות, שמשמשות לתכלית שונה, עשו באמצעות חצאי קירות בנויים או רהיטים ניידים. הקפידו על תכנון חללים סימטריים. העין שלנו מעדיפה לצפות בחלל שנראה זהה משני צידיו. קירות מעוגלים בצד אחד של החדר, או זויות ואלכסונים יוצרים תחושת אי נוחות וחוסר רצון להשאר בחלל. נסו להכניס לחלל אור, שיעצים את תחושת המרחב שבו.

אהבתם? צרו קשר:צבעים

הצבע בחלל הוא הדבר הראשון שהחושים שלנו תופסים, הוא מייצר את האווירה ששוררת בחדר וקובע במידה רבה אם נעים לשהות בו או לא. אנחנו ממליצים להקדיש לבחירת הצבע אנרגיה וזמן, אבל לא להגזים במגוון הצבעים שבוחרים. אם תצרו חלל צבעוני ועמוס מדי, לא יהיה לכם נוח לשהות בו. כדאי לקחת בחשבון שצבעים חזקים ובוהקים מעוררים אותנו לפעילות וחוסר שקט, ואילו צבעים בהירים ורכים מייצרים תחושה של שלווה ונינוחות.

החומרים

הקדישו מחשבה רבה לבחירת החומרים, שיצרו בחלל שלכם אווירה ומראה. התייחסו למספר כללי יסוד:
הכריעו בין רצוף טבעי – שיש, גרניט, צפחה ופרקט, לבין רצוף סינטתי – גרניט פורצלן, קרמיקה, אריחים דמויי עץ, טרה קוטה, פרקט סינתטי. חומרים מסוג זה מצטיינים בעמידותם הגבוהה לשחיקה ולפגעי מזג אוויר ובקלות התחזוקה שלהם. לאחרונה נוטים אדריכלים ומעצבי פנים לשלב בין שני סוגי החומרים.

התאימו בין גודל האריחים לגודל השטח. ככל שהחלל גדול יותר, תוכלו לבחור באריחים גדולים יותר, שידגישו את המרחב. בחלל קטן, העדיפו אריחים בגודל קטן.
בחללים קטנים, העדיפו חיפוי רצפה אחיד, שיעזור ביצירת אשליה של מרחב והמשכיות. ותרו על סוגי רצוף משתנים.


קישורים:
חלמיש- עיצוב פנים ואדריכלות


אהבתם? צרו קשר: