חלמיש מיטב המותגים לעיצוב הבית
03-5784070
חדרי אמבטיה

איך בוחרים את הכיור המושלם?


לפני עשרים שנה נדרשנו לבחור בין כיור חרס בצורה מלבנית לבין כיור עגול. הימים ההם חלפו, והיום אנו ניצבים מול עשרות דגמים של כיורים, עשויים מחומרים שונים ויצוקים בצורות מפתיעות, בהתקנה עליונה או שטוחה, בגבהים שונים ובקטרים משתנים. מדריך למתלבט


אם נדבק באמונה לפיה המטבח הוא לב הבית, הרי שכיור המטבח הוא מרכזו של הלב. את מרבית זמננו במטבח אנו מבלים בסמוך ללבו של הלב. זמן העבודה ליד הכיור ארוך וממושך, ואנו שוהים לידו יותר מאשר אנו שוהים ליד הכיריים או התנור. לכן, כאשר בוחרים כיור למטבח, כדאי לשים לב לא רק לעיצוב ולחומר ממנו הוא עשוי, אלא גם לנוחות השימוש בו ולקלות התחזוק שלו. הודות למחקרים טכנולוגיים, להתפתחות השימוש במגוון חומרים ולתשומת לב של מעצבים מובילים בעולם, גדל והתרחב מגוון הכיורים לאמבטיה ולמטבח המוצע היום בשוק. את קערית החרס הקטנה והלבנה, ששימשה לנו ככיור בעבר, מחליפה היום שורה של כיורים בצורות שונות, עשויים ממגוון חומרים שמאפשרים דרכי התקנה שונות במטבח ובחדר הרחצה.

בחלמיש תמצאו שורה של אפשרויות כאשר תצטרכו לבחור כיור למטבח. החליטו ראשית על החומר ממנו עשוי הכיור. תוכלו להתלבט בין כיור אקרילי, שעשוי מתערובת של אבן עם חומרים אקריליים ונחשב לעמיד במיוחד בפני שחיקה, לבין כיור נירוסטה, שעשוי מפלדת אל חלד, עמיד בפני אוויר ומים וקל מאוד לתחזוקה. בשוק יש גם כיורים שעשויים מקוריאן, זכוכית, גרניט ושיש. בחלמיש אנו ממליצים לכם להתחשב בנוחות השימוש ובתחזוקה הנדרשת כאשר אתם בוחרים כיור. את היצירתיות שלכם עדיף לשמור לבחירת כיור עבור שירותי האורחים, שם משתמשים בו פחות לעומת חדרי אמבטיה.
תצטרכו להכריע גם לגבי סוגיית ההתקנה, שמשפיעה על בחירת הכיור. האם תעדיפו כיור בהתקנה שטוחה, בקו אפס עם משטח העבודה. או שאולי תרצו כיור שהתקנתו בולטת מעל המשטח. בדקו את פנים הכיור – האם הדפנות מעוגלות, דבר שמקל על ניקוי הכיור, או שמא הן מתוכננות כקו ישר, במראה מודרני ונקי יותר, אך התחזוקה מעט מורכבת יותר.

אהבתם? צרו קשר:


כיור בחדר הרחצה

בחדר הרחצה קיימים פחות אלמנטים מאשר במטבח, וסוג הכיור שתבחרו ישפיע רבות על עיצובו של החדר ועל האווירה שתצרו בו. בחרו כיורים שונים לחדר הרחצה ולשירותי האורחים. זכרו שחדר הרחצה משרת מספר דיירים, ולכן על הכיור להיות גדול יותר ונוח לשימוש. התחשבו גם במידות החדר. בדרך כלל, חדר הרחצה גדול יותר משירותי האורחים, בהם נדרש כיור במידות קטנות יותר.

הכריעו בין כיור שקוע בגובה אפס בתוך המשטח לבין כיור שמונח על המשטח. בחלמיש תוכלו להתרשם ממבחר גדול של ארונות אמבטיה מיובאים שמגיעים כיחידה אינטגרלית הכוללת גם כיור ומשטח. אם תחליטו להתאים בין כיור לבין משטח, הקפידו לבחור את הכיור קודם למשטח, בכדי שתהיה התאמה מקסימלית בין שני האלמנטים. אם בחרתם בכיור מונח, התחשבו בתכנון בגובה המשטח, בגובה דפנות הכיור ובגובה הברז. הקפידו שסך גובה הארון והכיור לא יעלו על 90 סנטימטרים.

אפשרות נוספת היא בחירת כיור תלוי ישר מהקיר או כיור Freestanding, שעומד כפריט בודד בחלל החדר. במקרה כזה, שימו לב שחדר הרחצה גדול מספיק בכדי להעמיד בו אלמנט כזה. אם שירותי האורחים שלכם קטנים במיוחד, העדיפו כיור תלוי מהקיר, ללא ארון, ובקשו שהוא יתאים להתקנת צד של הברז, שתחסוך עוד כמה סנטימטרים יקרים ברוחב החלל.


קישורים:
שרון ארמר בוחרת איתכם כיור


אהבתם? צרו קשר: