חלמיש מיטב המותגים לעיצוב הבית
03-5784070
חיפוי קירות

עבודת פסיפס


הפסיפס נמצא אתנו עוד מתקופת העת העתיקה, בה שימש לחיפוי רצפות בתי המרחץ. היום, אלפי שנים אחרי, הוא פופולרי בדיוק כמו אז, אלא ששיטות טכנולוגיות מתקדמות, הפכו את היישום שלו לנוח וקל, והרחיבו את מגוון החומרים שבהם ניתן להשתמש כחיפוי פסיפס


שימוש בפסיפס היה קיים כבר בעת העתיקה. לפני אלפי שנים השתמשו אמני הפסיפס באבנים ממינים שונים בכדי ליצור יצירות שסיפרו סיפור, העבירו מסר או נועדו לצרכים אסתטיים ולהנאת הקהל. בימי רומי ויוון חופו רצפותיהם של בתי המרחץ באריחי פסיפס. עם הזמן, הפך השימוש באריחי פסיפס דרך לפאר חללים שונים. יצירות שנעשו בעבודת פסיפס וחיפויי רצפה החלו להופיע בבתי כנסת עתיקים ובכנסיות. מאות שנים לאחר מכן התגלו העבודות המיוחדות ברחבי אירופה ועברו עבודות שיחזור ושימור.

הזמן עבר, האנושות התפתחה, הטכניקות בהן נעשה שימוש לצורך הכנת הפסיפס השתכללו ומגוון החומרים שמשמשים היום ליצירת חיפויי פסיפס גדל. היום, בניגוד לעבר, קל לבצע וליישם את חיפוי הפסיפס על גבי חלקים מהרצפה או על קירות הבית. בחלמיש תוכלו ליהנות ממבחר של סוגי פסיפס: פסיפס זכוכית, פסיפס מקרמיקה, חלוקי נחל, אריחי פסיפס אבן וקוביות פסיפס עשויות מאבן צפחה.

היופי המגוון שטמון באריחי הפסיפס והתוצאה המתקבלת מהשימוש בהם, ייחודית לכל בית ובית, ותלויה באריחים בהם משולבות אבני הפסיפס ובדוגמא הנבחרת. אריחי הפסיפס העשויים אבן מגיעים לבית הלקוח בצורת אבנים בחיתוך קטן, שמחוברות למשטח רשת. המשטחים, בגודל של 30 על 30 סנטימטרים, מודבקים על גבי הקיר או הרצפה, ואת החריצים שביניהם ממלאים בחומר אטימה. התוצאה המתקבלת, בה מורגשת טקסטורה מובלטת מעט, נדמית כאילו אכן חוברו אבנים בגדלים קטנים במיוחד זו לזו.

אהבתם? צרו קשר:משדרגים את העיצוב

השימוש בפסיפס יהפוך כל חלל למיוחד ולבעל שיק. הייחוד של אריח מסוג זה אינו רק בטקסטורה ובמראה, אלא גם במנעד רחב מאוד של גוונים בהם ניתן להשיג אותו. רוב הבונים והמשפצים מיישמים את הפסיפס בחדר הרחצה או כחיפוי קיר במטבח. אתם לא חייבים להגביל את עצמכם לחלקים אלה של הבית. גם מבואת הכניסה לבית, או קיר נפרד שברצונכם להבליט, מתאימים מאוד ליישום הפסיפס.

השימוש באריחי פסיפס עוזר להקפיץ את עיצובו של כל חדר, במיוחד אם הרקע בו בחרתם - חיפויי קיר ורצפה, הנם בגוונים שקטים. השימוש באריחי פסיפס הוא דרך נפלאה להכניס עניין לעיצוב החדר ולשבור את העדינות ששולטת בו.

בחדר הרחצה קיימים מספר אזורים ייעודיים ליישום אריחי פסיפס. בתוך המקלחון תוכלו לחפות נישה או פס דקורטיבי, אפשר לחפות את הקיר בו הוטמעה האסלה הסמויה, לקשט סביב למראה או להשתמש בפסיפס כחיפוי האמבטיה.

במטבח מקובל ליישם את אריחי הפסיפס כחיפוי הקיר שמעל הכיריים. יצירת תמונה שונה במיקום זה מושכת את העין לכיוון ויוצרת עוגן עיצובי בחלל.

עוד דרך להשתמש בפסיפס בחלל הפנים של הבית היא באמצעות פסי קישוט – פסי דקורציה בעגה המקצועית. בחלמיש תמצאו פסי קישוט מאבן שעליהם הוטבעה דוגמא או ששולבו בהם עיטורים. אפשר להשתמש בהם כפס מסיים לחיפוי אריחי קרמיקה או גרניט פורצלן או לחפות בהם חלקים שלמים.

שימוש באריחי פסיפס מתאים גם לשטחים שמחוץ לבית. הוא מקובל ופופולרי במיוחד בתוך בריכות שחיה פרטיות ומסביב להן.


קישורים:
חלמיש-חיפוי קירות
האדריכל גיא פלד מדבר על פסיפסים ודקורציות


אהבתם? צרו קשר: