חלמיש מיטב המותגים לעיצוב הבית
03-5784070
ריצוף

ריצוף קרמיקה וגרניט פורצלן לבית – איך בוחרים?


האפשרויות הקיימות היום למרצפים את הבית רבות ומגוונות. איך יודעים באיזה ריצוף לבחור, מה היתרונות ומה החסרונות? ומהו הריצוף הפופולרי ביותר בישראל?


בחירת הריצוף לבית היא אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר בעת בניה או שיפוץ. הריצוף הוא שמגדיר את סוג האווירה שתתקבל בסופו של דבר בבית. הוא קובע את הגדרת ואת סגנון העיצוב בחלל, ולכן הוא מהווה צומת גורלי עבור רוב המשפצים והבונים. המבקשים ליצור אווירה ביתית וחמימה יעדיפו לרצף את החלל בחומרים טבעיים, דוגמת אבן טבעית, פרקט או אריחים מעוטרים. מי שמתחבר למראה עכשווי יותר, בעל ניחוח עירוני, יעדיף ריצוף בסגנון מודרני. לכל בחירה שתעשו יש משמעות גדולה מבחינת איכות החיים בבית. פרקטיקה היא הסיבה המרכזית שהפכה את הקרמיקה לבחירה בעלת אחוזי רייטינג גבוהים בישראל, ושהדיחה את אריחי הטרצו שהיו מאוד מקובלים בארץ עד שנות העשרים. אריחי הקרמיקה מיוצרים באופן מלאכותי מחרס שנדחס בלחץ גבוה, מצופה בחומר זיגוג (שכבה דקה של זכוכית), נצבע ומוכנס לתנור לטמפרטורה גבוהה. זו הסיבה לכך שהם לא נשברים, לא סופגים כתמים או מים, עמידים בפני חומצה ובפני שחיקה. הם מיוצרים בצורת ריבוע או מלבן ומתאימים לחיפוי קירות או לריצוף. בשנים האחרונות, עם ההתקדמות הטכנולוגית האדירה, יוצאות לשוק קולקציות חדשות של קרמיקה שמפתיעות בעיבודים שלהן ומצליחות לדמות באופן מוחלט חומרים טבעיים.

קרמיקה דור 2 – אריחי גרניט פורצלן.

הדור החדש של אריחי הקרמיקה לרצפה הוא הגרניט פורצלן, אריח שעשוי מחרסינה (פורצלן), בעל שכבה אחת ונטול ציפוי. אין כל קשר בינו לבין אבן גרניט, אולם הדימוי העדין של הפורצלן הביא את המשווקים לקרוא לו בשם שמרמז על חוזקו. אריח הגרניט פורצלן עמיד במיוחד, נהנה מהיתרונות הפרקטיים של ריצוף באריחי קרמיקה ומהחידושים העיצוביים והטכנולוגיים. מגוון של מידות, עמידות ומחירים נמוכים יחסית לחומרים טבעיים כמו שיש ואבן, הפכו את אריח הגרניט פורצלן לאריח הריצוף הפופולרי ביותר בישראל.

אהבתם? צרו קשר:


שתי טיפות מים

יתרון גדול נוסף של אריחי גרניט פורצלן הוא העובדה שהם מדמים אריחים העשויים מחומרים טבעיים. בניגוד לחומר הטבעי, שהוא בעייתי מבחינת התנהלות חיי היומיום, כושר הספיגה שלו ועמידותו, הרי שאריחי הגרניט פורצלן חזקים, קלים לניקוי ועכשיו גם נראים ומעניקים מראה טבעי. בחלמיש תוכלו למצוא אריחי גרניט פורצלן שנראים כמו אבן, דמויי שיש ואפילו אריחים שנראים ומרגישים כמו פרקט

הגודל כן קובע

הגודל בהחלט קובע, בעיקר בתחום הריצוף. אריחי הגרניט פורצלן החדשים מגיעים בגדלים נוחים מאוד לעבודה. מי שמעדיף ליצור משטח חלק ואחיד, בעל מראה נקי, יקבל את האפקט באמצעות אריחים גדולים במיוחד בעלי קווים ישרים. היום, לדוגמא, קיימים אריחי גרניט פורצלן שעוביים לא עולה על 3 מ"מ ושגודלם מגיע לגודל של מטר על שלושה מטרים. בזכות ממדים אלה, יכול הרצף שלכם להמנע משימוש מרובה בפוגות והתוצאה היא משטח שנראה אחיד כמעט לגמרי.

דברים שלא ידעתם על גרניט פורצלן

*אם לא מצפים אותו בשכבת זכוכית דקה, הוא מתאים מאוד ליצירת משטח נגד החלקה.
*הוא מאפשר ליצור רצפה צפה, ולהעביר את כל החיווט הנדרש מתחתיה.
*הוא מגיע בגימור מבריק או מט, תלוי בכם. מי שבוחר בגימור מבריק, כדאי שיקח בחשבון שהליטוש הופך את האריח רגיש יותר למים וכתמים. לכן, אם אתם מרצפים חלל בו נדרשת עמידות גבוהה בפני שחיקה, העדיפו גימור מט.


קישורים:
ריצוף לבית


אהבתם? צרו קשר: